Kā sagatavot savu dārzu un pagalmu ziemai?

Kā sagatavot savu dārzu un pagalmu ziemai?

 Pirms jūsu dārzu vai pagalmu klāj sniega sega, ir lietas, ko vērts paveikt, lai pienācīgi sagatavotu savu piemājas teritoriju gada aukstajiem mēnešiem. Lūk, dažas praktiskas idejas!

Zāliena pļaušana “rudens režīmā”

 Kaut arī zālājs rudenī aug lēnām, joprojām ir svarīgi par to rūpēties regulāri. Pļaujiet savu mauriņu, tomēr pārliecinieties, lai zāle nav īsāka par 5 centimetriem – šādi tā būs labāk pasargāta no saules gaismas. Rudens ir piemērotākais laiks, lai piesātinātu savu mauriņu ar gaisu, tāpat varat izmantot arī kādu no sezonas mēslojumiem, lai padarītu savu zālāju izturīgāku pret gaidāmo salu.

Ko iesākt ar pēdējām lapām?

Ļoti ieteicams sagrābt vecās lapas no jūsu zālāja, dārza augiem, kā arī maigajiem dzinumiem. Ja tas netiek izdarīts, zem lapas veidosies mitrums, kas izraisa puvi un pastāv risks, ka, atstājot lapas zālienā, tās radīs nepievilcīgus brūnus pleķus. Labākais veids ir izmantot grābekli vai lapu pūtēju.

Pēdējās rudens lapas ir ļoti noderīgas kompostu veidošanai zem jūsu piemājas vai dārza kokiem, krūmiem vai puķudobēm – izveidojat 10 centimetru biezu lapu slāni un pēc tam, pārklājiet to ar augsni. Pēc kāda laika lapas sairs, radot bagātīgu dabīgo mēslojumu.

Dzīvžoga kopšana

Kad jūsu dzīvžoga pēdējās lapas ir nokritušas, ir laiks izdarīt pēdējos darbus, lai sagatavotu to ziemai. Sāciet ar sauso zaru izvilkšanu un tad apgrieziet dzīvžogu. Tas ir svarīgi, lai neļautu uzkrāties mitrumam, kas var izraisīt puves veidošanos. Šiem darbiem vislabāk izmantot asas dzīvžoga šķēres.

Saplānojiet nākamās sezonas darbus

Iespējams, tas izklausīsies mazliet negaidīti, tomēr, domājot par nākamo sezonu, ir vairākas lietas, ko vērts paveikt pirms ziemas iestāšanās. Piemēram, rudens pirms salnām ir ideāls laiks, kad stādīt rozes, tāpat šajā gadalaikā ir ieteicams stādīt arī sīpolus, kas pēc tam ziedēs un vēstīs par pavasari. Darot to, jāiegaumē, ka ideālais sīpolu stādīšanas dziļums ir divas trīs reizes no to augstuma. Arī jaunos, ziedošos un daudzgadīgos vasaras augus var stādīt zemē, lai veidojas saknes 6-8 nedēļas pirms pirmajām salnām.

Darbarīku “ieziemošana”

Kad paveikti pēdējie piemājas un dārza darbi, ir svarīgi parūpēties arī par saviem instrumentiem. Notīriet, uzasiniet, ieeļļojiet un uzglabājiet savus darbarīkus tā, lai, iestājoties pavasarim, tie būtu gatavi lietošanai. Tāpat neaizmirstiet iztukšot degvielas tvertni savam lapu pūtējam, trimmerim, dzīvžoga griezējam vai zāles pļāvējam – vecā degviela var nodarīt kaitējumu to motoram.

Ja jums ir kādi jautājumi šajā jomā, mēs būsim gatavi palīdzēt – Husis.lv piedāvā arī ziemas uzglabāšanas un servisa pakalpojumus.