Kā izvēlēties piemērotāko sniega pūtēju?

 

Novembris jau pusē, un mūsu platuma grādos sāk parādīties jau pirmās Ziemas vēsmas. Rīti kļūst vēsāki, vakari tumšāki, un joprojām vēlamies no rītiem ilgāk pagulēt un vakaros vairāk laika pavadīt ar saviem tuvākajiem. Tomēr laikapstākļi mēdz mūs pārsteigt un šo ikdienas ritmu – sajaukt. Tam piemērots risinājums – gan laika ietaupīšanai, gan veselības nolūkos – ir sniega pūtējs. Toties sniega pūtēji ir daudz un dažādi. Turpinājumā, neliels ceļvedis, lai atvieglotu izvēli un neapmaldītos sniega pūtēju labirintā.

            Ar benzīna dzinēju aprīkotais Vienpakāpes sniega pūtējs būs lielisks risinājums Tavam piemājas bruģim, kā arī nelielajam dārzam aiz mājas. Aprīkots ar šneka piedziņu, sniega pūtējs ir salīdzinoši viegls, līdz ar to, arī viegli pārvietojams. Šādu sniega pūtēju ieteicams izvēlēties, ja platība, kuru jāapkopj, nepārsniedz 1000m2. Tā kā sniega pūtēja lāpstiņa saskaras ar zemi rekomendējams līdzenām virsmām un ne akmeņainām virsmām, ja vien Jūsu mērķis nav iemest kaimiņam ar akmeņiem vai vēlenas gabalu. Lielākoties, šādu sniega pūtēju platums nepārsniegs 55cm un ļaus jums tikt galā ar nepieblīvētu, vieglu sniegu šaurās ejās un nelielos laukumos. Ja sniega kārta pārsniedz jau 20cm, tad labāk skatīties…

            …labāk skatīties uz Divpakāpju sniega pūtēju, kas vēljoprojām ir aprīkots ar benzīna dzinēju. Šie aparāti sniegu metīs un mals jau divreiz. Vispirms, lielā virpa tiek galā ar sniega un ledus uzaršanu un samalšanu. Pēc tam, ātrgaitas lāpstiņa to izsviež ārā pa cauruli Tev vēlamajā virzienā. Šie jau būs drošāk izmantojami uz grants vai betona seguma, toties, par lielā agregāta pārvietošanu nav jāuztraucas – visi aprīkoti ar riteņu gaitu (daži arī ar stūrīti). Šāds sniega pūtējs vienā reizē apēdīs un izspļaus vairāk sniega un būs krietni piemērotāks lielām, dziļa sniega platībām.