Aizvien biežāk pašmāju saimniecības darbos tiek izmantoti lapu pūtēji. Šis instruments pie mums nav vēl tik labi iepazīts kā, piemēram, trimmeris vai motorzāģis, tomēr saimniecības darbos tas ir ne mazāk noderīgs. Šajā materiālā ieskicēsim galvenās lapu pūtēja funkcijas un priekšrocības.

 

Ja apsaimniekojat lielāku teritoriju, kurā ir daudz koku un krūmu, vai arī jums ir apnikusi nogurdinošā lapu grābšana, tad ar lapu pūtēju šis darbs būs krietni ātrāks un efektīvāks. Šis instruments neasociējas tikai ar rudens sezonu, jo lapu pūtējs ļoti labi noder arī ziemā, kad jānotīra tikko uzsnidzis, vieglis sniegs no piemājas bruģa.

 

Piemājas darbiem

 

Lapu pūtēji tiek iedalīti divās kategorijās – elektriskie un ar iekšdedzes dzinēju. Elektriskie lapu pūtēji var būt aprīkoti ar savācēja maisu un iesūkšanas funciju. Līdz ar to lapas tiek ne tikai aizpūst, bet arī savākt un no tām var veidot komposta kaudzi dārzā. Turklāt šis darbarīks arī sasmalcina lapas, tādējādi paātrinot satrūdēšanas procesu. Kā piemēru varam minēt GARDENA ErgoJet 3000.

 

Šāda kalibra lapu pūtēji ir vispiemērotākie nelielu teritoriju, piemēram, privātmājas apkārtnes sakopšanai, jo to mobilitāti ierobežo elektriskais vads un dzinēja jauda. No šāda veida lapu pūtējiem visas augstāk uzskaitītās funkcijas ļoti kvalitatīvi pilda Husqvarna 125 BVQ. Svarīgi atzīmēt, ka šis pūtējs ir visai universāls, jo ar to varat pārvietot ne tikai lapas, bet arī savākt gružus, nopļautās zāles atgriezumus u.c. saimniecības darbā pāri palikušus atlikumus. Turklāt šis ir vienīgais no ar benzīnu darbināmajiem lapu pūtējiem, kas pilda arī savākšanas funkciju.

 

Lielākām teritorijām un sarežģītākiem darbiem

 

Tomēr, ja jūsu apsaimniekotā teritorija ir lielāka un tās reljefs sarežģītāks, iesakām izvēlieties jaudīgāku lapu pūtēju. Šajā gadījumā svarīgi ir pievērst uzmanību ergonomikai, lai strādājot ar to tiktu saudzēta mugura un radīts pēc iespējas mazāks troksnis. Visas šīs īpašības piemīt Husqvarna 365 BTX, kas ir īpaši piemērots vietām, kur nepieciešams saglabāt klusumu – piemēram, slimnīcām, daudzstāvu māju iekšpagalmiem utml. teritorijām.

 

Svarīgi atzīmēt, ka līdzīgi kā ar iekšdedzes dzinēju aprīkotajiem motorzāģiem, kā arī lapu pūtējiem ir 2-taktu motori – tas nozīmē, ka degvielai ir jājauc klāt īpaša 2-taktu eļļa.

 

Mūsu pircēji-profesionāļi izvēlas komfortu

 

No profesionālajiem darbarīkiem, visērtākie ir uz muguras pārnēsājamie lapu pūtēji, kas darbojas ar benzīnu. Tiem ir gan lielāka jauda, spēcīgāka gaisa plūsma un darbības laiks, gan arī ergonomiskums, kas nodrošinās jums maksimālu komfortu.

 

Lielāka gaisa caurplūde un ātrums nodrošina labāku efektivitāti, tāpēc tieši šie lapu pūtēji ir arī vispieprasītākie mūsu pircēju vidū. Pirms iegādāties uz muguras pārnēsājamo pūtēju, pārliecinieties, vai jūs jūtaties ērti – šāda veida darba rīkiem ir jābūt ērtai un slodzi samazinošai uzkabei ar gurnu jostu, kā arī platām plecu siksnām.

 

Kam pievērst uzmanību?

 

Iegādājoties lapu pūtēju, noteikti pievērsiet uzmanību tā iedarbināšanai – tam ir jābūt viegli iedarbināmam, kā arī apvelītam ar lielu jaudu. Tāpat ir vērts pārbaudīt gaisa plūsmu un tās ātrumu, jo tas labi raksturo šī darbarīka efektivitāti.

 

Lapu pūtējam ir jābūt kvalitatīvai vibrācijas slāpēšanas sistēmai, lai vibrācijas, kas nāk no darbarīka detaļām tiktu samazinātas līdz minimumam. Tas būtiski atvieglos jūsu darbu un palielinās komfortu. Ja jums rodas kādi jautājumi par lapu pūtējiem un to funkcijām, gaidīsim ciemos jūs kādā no mūsu veikaliem visā Latvijā.