Kāpēc izvēlēties profesionālo tehniku?

HUSIS.LV piedāvā plašu darba tehnikas klāstu kā profesionāļiem, tā arī tiem, kuri to izmanto savām privātajām saimniecības vajadzībām. Šajā materiālā ieskicēsim profesionālās tehnikas galvenās priekšrocības, lai palīdzētu izprast, kuros gadījumos to labāk izvēlēties.

 

Viena no pieprasītākajām precēm mūsu veikalos, kā arī husis.lv mājaslapā ir tieši motorzāģi. Kādas īsti ir profesionālā motorzāģa galvenās atšķirības? Pirmkārt, profesionālas uzbūves motorzāgis ir paredzēts ilgākām darba stundām un smagākiem darba apstākļiem. Pārsvarā tā motora apvalks (karteris) ir izgatavots no atvieglināta magnēzija sakausējuma. Tas nozīmē, ka dzinēja kloķvārpsta ir iestrādāta metāliskā korpusā, kamēr amatieru klases motorzāgiem tiek izmantots speciāls platmasas sakausējums. Tas padara ierīci vieglāku, taču mazāk izturīgu.

 

Jaunajos Husqvarna un Jonsered motorzāģu, kā arī krūmgriežu modeļos tiek izmantota elektroniska karburatora vadības sistēma, kas ļauj dzinējam pašam regulēt degvielas maisījumu atkarībā no vairākiem apstākļiem – gaisa spiediena, degvielas kvalitātes, gaisa filtra tīrības utt.. Šis faktors samazina iespēju pārkarsēt dzinēju, kas parasti ir galvenais tā problēmu cēlonis.

 

Dzinēja vadības sistēmā ir iestrādāts atmiņas “čips”, kas remonta darbnicā ļauj precīzi noteikt dzinēja darbības ilgumu, piestartēšanas reizes, diagnosticēt defektu, kā arī noskaidrot tehnikas saimnieka koordinātes. Tas nozīmē, ka darbarīka nozagšanas gadījumā ir liela iespējamība, ka agri vai vēlu tā atradīsies pie kāda autorizēta Husqvarnas dīlera – agregāta sērijas nummurs internetā tiks reģistrēts kā zagts un tiks uzrādīts tā patiesais īpašnieks.

 

Īpaši liela uzmanība tiek pievērsta tehnikas ergonomikai un tam, lai tā būtu īpaši ērti lietojama tiem, kuri darba instrumentus izmanto savam ikdienas darbam. Profesionālo tehniku ir ērtāk lietot ilgstošās darba stundās, kas profesionāļiem ir nozīmīgs faktors.

 

Profesināliem lietotājiem, kuri strādā īpaši drēgnos un aukstos laikapstākļos, ir paredzēti motorzāģi un krūmgrieži ar apsildāmiem rokturiem, tādejādi radot nepieciešamo komfortu, siltumu, un atvieglojot darba apstākļus. Šo īpašību darba instrumentiem var atpazīt pēc marķējuma – Husqvarna motorzāģa modeļiem to apzīmē ar burtu “G” (piemēram, Husqvarna 550XpG), savukārt Jonsered modeļiem to apzīmē ar “W”.

 

Tāpat profesionālas tehnikas komplektācijā parasti ir iekļauts arī griešanas aprīkojums ar paaugstinātu stiepes un griešanas izturību. Ja amatieru klases motorzāģiem ķēdes un sliedes biezums ir 1.3 mm, tad profesionālās klases zāģiem tas ir lielāks – 1.5 mm. Savukārt krūmgriežiem krūmu griezšanas ripa būs nevis 200 mm, bet 225 mm, kas paaugstinās darba produktivitāti.

 

Protams, ir vēl daudz citu sīku nianšu, kas profesinālās klases tehniku padara pārāku par amtieru darba instrumentiem, tomēr jāņem vērā, ka ne vienmēr “ikdienas” lietotājam ir nepieciešama šāda līmeņa darba instrumenti. Piemēram, darot vienkāršu saimniecības vai piemājas darbu, kā zāģējot malkas kravu reizi gadā. Šādos gadījumos pilnīgi pietiek ar labu amatieru klases tehniku, kas būs vieglāka, lētāka un tik pat kvalitatīva kā profesionālie darba instrumenti.

 

Tāpēc pirms darba tehnikas iegādes vienmēr izsveriet un pārdomājiet, cik apjomīgus darbus jums ir jāveic un vai tuvākajā nākotnē to nekļūs vairāk. Tāpat ņemiet vērā arī finansiālo pusi un to, kādu naudas summu varat atvēlēt tehnikai, lai izdarītu pārdomātu pirkumu. Katrā ziņā, ja jums ir nepieciešama papildus informācija un profesionāla konsultācija, sazinieties ar mums, vai arī apciemojiem mūs kādā no HUSIS.LV veikaliem. Mēs palīdzēsim jums izdarīt pareizo izvēli.