Kādu trimmera auklu izvēlēties?

 

Trimmera auklu izvēloties, galvenokārt jāņem vērā timmera jauda, kuram nepieciešama konkrētā aukla. Bieži klienti domā - ja resnāka aukla, tad tā kalpos, nedils un nelūzīs, taču netiek ņemts vērā trimmera auklas gaisa pretestība, tai griežoties. Trimmers zāli pļauj pie 8000-10000 apgriezieniem minūtē, pat auklas diametram palielinoties par 0,5mm, gaisa pretestība palielinās tik būtiski, ka nepietiekamas jaudas trimmeri var pat pārkarsēt un tam būs nepieciešams dārgs remonts. Strādājot ar pārāk resnu trimmera auklu, būtiski krītas arī trimmera apgriezieni, tādējādi zāle netiek “asi” nopļauta, bet drīzāk “muļļāta”, tā rezultātā darbu jāveic ilgāk nekā parasti.

 

 Trimmera jauda/
dzinēja kubatūra

 Trimmera auklas diametrs

 Elektriskie trimmeri 0,6kW-1,2Kw

 1,3mm-2,00mm

 20cm3-25cm3

 2,0mm-2,4mm

 25 cm3 _40cm3

 2,4mm-2,7mm

 40 cm3 _50cm3

 2,7mm-3,0mm

 ≤ 50cm3

 3,0mm-3,5mm

 Stumjamie trimmeri (piemēram, McCULLOCH MWT420)

 4,3mm-6,0mm

 

Auklu izvēle pēc tā profila - tirgū ir ļoti plašs klāsts ar dažādu profilu trimmera auklām - ir gan apaļas, vītas, šķautņainas un pat ar zāģveida profilu.

Trimmera auklas izgatavo no dažādiem materiāliem - gan kvalitatīviem un  (līdz ar to dārgākiem piemēram polipropilēns PP6), gan mazāk kvalitatīva polipropilēna, pat ar tādiem piemaisījumiem kā zemas kvalitātes polietilēni, tādējādi samazinot ražošanas izmaksas. Nekvalitatīvam materiālam ir mazāk nodilumizturība, tā ir trauslāka un tai ir mazāka karstumizturība. Pie intensīva darba tā trimmera spolē sakūst un iesprūst, kas stipri apgrūtina un paildzina darbu.

Ir pieredzēti tādi “brīnumi” kā trimmera spolē ietīta metāla trosīte, taču tas ir ļoti bīstami, jo trosītei, atsitoties pret akmeņiem un citiem šķēršļiem, lūst tās galiņi un pie lielajiem trimmera spoles apgriezieniem tie pārvēršas par mikroskopiskām “lodēm”, kas var ieurbties kājās.

Auklas uzglabāšana - auklu būtu ieteicams uzglabāt vēsā un mitrā vietā. Nereti auklu tur traukā ar ūdeni, lai tā nezaudētu savas fizikālās īpašības. Atļaujot auklai tādā veidā izkalst, tā pļaušanas laikā bieži lūzīs, to būs grūti ietīt trimmera spolē utt. Šī iemesla dēļ trimmera auklu būtu vēlams iegādāties ne vairāk kā vienai pilnai sezonai.